Špatný vstup do sezóny prožívají futsaloví hráči týmů Varty a Helasemu

10.10.2018
3. kolo VARTA futsal ligy proti sobě svede dva celky, které mají na kontě získaných bodů nulu, plzeňský tým chce proti brněnskému Helasu poprvé bodovat.

Po dvou týdnech pokračuje pro hráče Interobalu VARTA futsal liga důležitým domácím zápasem s Helasem Brno. Oba týmy prožívají špatný vstup do sezóny, když prohrály oba své souboje. Interobal podlehl 4:8 Chrudimi a 2:4. "Důležité bude, abychom přistoupili k utkání na 100% a konečně odvedli v zápase vše, na čem pracujeme v tréninkovém procesu," přeje si David Frič, plzeňský kouč.

Ten měl přitom v průběhu týdne v tréninkovém procesu minimum svých svěřenců. U vítězství na domácím turnaji VISEGRAD cup byli Lukáš Rešetár, Tomáš Vnuk, Michal Holý a Michal Kovács. Navíc scházeli ještě reprezentanti do 21 let Lukáš Němec, Tomáš Buchta, Dušan Künstner a Petr Zajíček.

"Je to vemi složité, když hráče nemáte prakticky celý tréninkový cyklus k dispozici, osobně jsem několikrát apeloval na svaz, aby se to neopakovalo a mám pocit, že je to všem jedno. Mohlo se hrát v klidu minulý pátek a repre pauzu mít teď. Nechápu, jak je to možné, ale situace taková je a my se s ní musíme nějak popasovat", lamentuje David Frič.

Helas v úvodním kole prohrál na Slavii 3:7 a doma nestačil na Teplice (4:5). Trenér Frič věří že nula na kontě bodů zmizí v pátek večer jeho celku. "Ze strany Brna očekávám bojovný výkon s důrazem na agresivitu, nasazení a standardní situace. V těchto parametrech se jim musíme vyrovnat a přidat kvalitu, která je na naší straně. Budu rád, když konečně prolomíme střeleckou smůlu, která nás provázela v posledních dvou zápasech (pohár s Jerigem Plzeň a utkání v Mělníku pozn.)."

V minulé sezóně Plzeň na své palubovce zdolala Brno 6:2, když dvakrát skóroval Tomáš Abrham. A rovněž na jihu Moravy brali po výhře 2:1 všechny body Západočeši. A jak vyplývá ze slov brněnského trenéra Tomáše Galii, moravský celek přijede do haly Lokomotivy s respektem k soupeři: "Karty před utkáním jsou jasně rozdány a není potřeba dlouze vysvětlovat, co nás v Plzni čeká. Úvod ligy soupeři výsledkově nevyšel a tak udělá maximum, aby získal první body. Našim cílem bude z utkání vyjít jako morální vítěz. Chceme podat výkon, který zanechá v Plzni dobrý dojem a bude možné se od něj odrazit do dalších důležitých utkání, která nás v nejbližší době čekají."

Utkání se hraje v hale Lokomotivy v Plzni na Slovanech až od 21 hodin.Klub připravi na tento duel speciální akci pro dojíždějící fanoušky. Pokud předloží jízdenku na vlak či autobus, získají na vstupné slevu 50 procent.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Plzeňska