Pohádka Čertí brko bude mít premiéru na Juniorfestu 2018

08.11.2018
Již 11. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest 2018 se uskuteční od 9. do 15. listopadu v pěti městech Plzeňského kraje – v Plzni, Domažlicích, Dobřanech, Přešticích a Horšovském Týně. Tato města budou hostit po roce opět filmové projekce, doprovodný program a známé osobnosti českého i zahraničního filmu. Součástí slavnostního zahájení festivalu v Domažlicích v pátek 9. listopadu a v sobotu 10. listopadu v Plzni bude premiéra nové české pohádky Čertí brko s herci Judit Bárdos a Janem Cinou.

„Čertí brko od režiséra Marka Najbrta je jedním z nejočekávanějších snímků letošního podzimu. Může se pochlubit skvělým hereckým obsazením, hlavní role doplňuje i Ondřej Vetchý v postavě Lucifera. Herec se po více jak třiceti letech od legendární úlohy ve filmu S čerty nejsou žerty vrací do pekla. Pohádka vstupuje na plátna kin až ke konci listopadu a já jsem velmi šťastná, že ji můžeme na Juniorfestu uvést ještě v předpremiéře,“ vysvětlila Judita Soukupová, ředitelka festivalu.

V rámci festivalu budou předány již tradiční ceny – Zlaté rafičky, jež jsou nejvyšším festivalovým oceněním udělovaným za přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež. Oceněni letos budou herečka Iva Janžurová (13. listopadu v 17:30 hodin) a režisér filmové pohádky Anděl Páně Jiří Strach (10. listopadu ve 14:00 hodin). Ceny si převezmou na Státním hradu a zámku v Horšovském Týně. V letošním roce nově pořadatelé zajistili na slavnostní předání Zlatých rafiček autobusovou přepravu z Plzně, Domažlic a Dobřan. Zájemci se mohou hlásit na info@juniorfest.cz.

Zlatou rafičku mimořádně převezme i John Stevenson, uznávaný režisér a animátor, který natočil na Oskara nominovaný film Kung Fu Panda, a to při slavnostním zahájení 9. listopadu v Domažlicích. John Stevenson se mimo jiné podílel na snímcích Shrek, Shrek 2 a Madagaskar.

Juniorfest nabídne kromě filmových projekcí i bohatý doprovodný program. V neděli 11. listopadu se v plzeňském DEPO2015 uskuteční zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi – Hrajeme si jako před 100 lety. Nebude chybět fotokoutek s dobovými rekvizitami, stavebnice Merkur či zázemí spolků Skaut a Sokol, které jsou spjaty se vznikem Československa. Odpolední workshop nabídne dobovou hudbu, tiskařskou dílnu i výrobu loutek. Součástí programu je vernisáž výstavy s názvem Příběh vojáka a divadelní představení Rádia JUNIOR.

V pondělí 12. listopadu hostí autobusová hala DEPO2015 koncert a autogramiádu Milana Peroutky a jeho kapely Perutě. Vstupenky je možné zakoupit přes Plzeňskou vstupenku nebo na místě za 250 korun.

Kompletní program filmových projekcí v jednotlivých festivalových městech je na webu Juniorfestu, kde je možné i zakoupit vstupenky. Jednotlivé vstupné na filmy činí 60 korun. Na webu jsou dále i veškeré doprovodné akce a odborný program festivalu.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Plzeňska