Opilý feťák obtěžoval kolemjdoucí, skončil na záchytce

09.11.2018
Do protialkoholní záchytné stanice byl včera dopoledne strážníky převezen mladý muž ze severního Plzeňska. Na jeho chování hlídku upozornila v Husově ulici mladá maminka s dítětem. Měla obavu, aby ji a její dítě nenapadl.

V její blízkosti totiž rozhazoval rukama a pokřikoval na ni nesrozumitelná slova. Hlídka ho rovněž spatřila, jak ze zastávky nebezpečně vstupuje mezi projíždějící autobusy. Co za jeho chováním stálo, vyšlo brzy najevo. Při jednáním s ním z jeho dechu táhl alkohol a zároveň dle dalších náznaků pojali strážníci podezření, že by mohl být i pod vlivem drog. Ke zjištění identity byl muž strážníky předveden na policejní oddělení, kde policisté potvrdili jeho totožnost. Přitom se zde dotyčný zároveň podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek. Výsledkem bylo zjištění přítomnosti pervitinu. Z policejního oddělení s ním strážníci zamířili na záchytku, protože ve svém stavu nekontroloval své chování a jednání, čímž bezprostředně ohrožoval sebe a veřejný pořádek. Při orientační dechové zkoušce, které se v daném zařízení podrobil, nadýchal skoro 1 promile.

O dost vyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili při dechové zkoušce strážníci sedmapadesátiletému muži, kterého našli pospávat zabaleného v dece na lavičce v Lochotínské ulici. Když ho probudili a pomohli se mu posadit, dali mu dýchnout. Přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu se zastavil na hodnotě 2,63 promile. Protože ve svém stavu nekontroloval zcela své jednání, nebyl schopný postavit se na vlastní nohy, rozhodla se ho hlídka nechat převézt svými kolegy do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Plzeňska