Do Plzně přijede jedna z nejznámějších švédských metalových skupin

11.10.2018
Ilustrační foto
Slavnosti svobody 2019 v Plzni zahájí koncert jedné z nejznámějších švédských metalových skupin Sabaton s frontmanem Joakimem Brodenem. Vstupenky na koncert, jenž se uskuteční 4. května 2019 v plzeňském amfiteátru Lochotín za doprovodu českého pěveckého sboru, budou v prodeji od pátku 12. října od 10 hodin v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketstream, Ticketmaster, Plzeňská vstupenka a na dobírku přes www.mastersofrock.cz. Cena vstupenky bude 790 Kč. Město Plzeň podpořilo koncert částkou 700 tisíc korun.

Kapela Sabaton ve své tvorbě reflektuje historii se specifickým zaměřením na druhou světovou válku a speciálně na Českou republiku, kdy zpěvák, kapelník a autor textů má maminku z České republiky a má tedy český pas. Skupina dokázala poukázat na pravdivé souvislosti historie odboje a osvobození naší vlasti.

Skupina Sabaton byla založená v roce 1999 ve Švédsku. Debutové album Primo Victoria vydala v roce 2005. Po debutu následovalo sedm studiových desek včetně poslední The last Stand. Od alba Coat of arms (2010) se Sabaton pravidelně umisťuje na předních příčkách prodejnosti v evropských žebříčcích. V rámci propagace svých alb absolvuje kapela dlouhá koncertní turné po celé Evropě, Americe a v některých asijských zemích. V písni Aces in Exile zpívá o československých pilotech během bitvy o Británii a ve velmi populární písni Far from the Fame zpívá o maršálu Karlu Janouškovi. Díky této písni se nejen mladí lidé, ale v podstatě celá veřejnost, začala zajímat o maršála Karla Janouška a o další naše hrdiny, o kterých se před rokem 1989 nemohlo hovořit. Tato skutečnost svědčí o velkém přínosu tvory skupiny Sabaton pro výchovu k vlastenectví v České republice.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Plzeňska