Balet tančí republice

09.11.2018
Divadlo Josefa Kajetána Tyla zve na představení Balet tančí republice, které se uskuteční 23. listopadu 2018 na scéně Velkého divadla. Na mimořádném večeru, jenž připravil baletní soubor u příležitosti oslav stého výročí založení Československa, vystoupí vedle hvězd českého baletu i několik zajímavých zahraničních hostů.

„Pozvání přijala mimo jiné Natalya Kush působící v Austrálii a ve Vídni, primabalerína Maria Eichwald, dále Maxima Chashchegorova a první sólista Stuttgartského baletu Jason Reilly,“ láká diváky na zvučná jména šéf baletního souboru Jiří Pokorný.

e Slovenského národního divadla v Bratislavě se představí sólisté baletu Erina Akatsuka a Yuki Kaminaka. Z pražského Národního divadla mohou diváci spatřit prvního sólistu Adama Zvonaře spolu s Radkou Příhodovou, jež diváci znají z plzeňského nastudování Labutího jezera. Zlatou kapličku budou ve své choreografii reprezentovat také první sólista Ondřej Vinklát se Štěpánem Pecharem, kteří jsou zároveň spoluautory plzeňské baletní inscenace Proměna na motivy Kafkovy povídky. Ivona Jeličová a Petr Hos, v současné době působící v brněnském baletním souboru, i Nela Mrázová s Milanem Maláčem z německého Chemnitzu připomenou své dlouholeté angažmá v Plzni.

Současně se představí i domácí sólisté baletu v čele s Jarmilou Hruškociovou, Karlem Audym, Mami Hagiharou a Richardem Ševčíkem. Pozvání přislíbili i členové Pražského komorního baletu, kteří připomenou dílo významného českého choreografa Pavla Šmoka, působícího v minulosti též v plzeňském divadle.

Inscenace je zároveň benefičním představením. Z každé zakoupené vstupenky poputuje 50 korun do Nadačního fondu pro kariéru tanečníků.

Vstupenky lze zakoupit v pokladně předprodeje divadla ve Smetanových sadech 16, rovněž on-line na webových stránkách www.djkt.eu a v síti Plzeňská vstupenka.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Plzeňska